Une do t'ju sugjeroj 5 emra bebesh (ne varesi te karakteristikave te percaktuara nga ju)

Modifikuar: 07/08/2017
Pershkrimi

Te zgjedhesh emrin e femijes eshte nje pergjegjesi e madhe, pasi femija do te mbaj emrin qe ju zgjodhet pergjithmone (pothuajse ne te gjitha rastet). Nje emer ka fuqine te modeloje vete-vleresimin e femijes dhe identitetin e tij, dhe per me teper, te ndikoj mbi cdo gje, duke filluar nga menyra se si konsiderohet nga te tjeret, deri te rezultatet ne shkolle, apo suksesi i ardhshem profesional.

Ajo qe une synoj eshte te zbuloj nje emer te vecante qe mbart influenca pozitive nga femijeria deri ne moshe madhore. Nje emer i tille percon ngrohtesi, terheqje, cilesi te forta, duket mire kur shkruhet, dhe tingellon bukur kur shqiptohet.

Une do te kerkoj per emra qe perputhen me kriteret e percaktuara nga ju, nuk do te konsideroj emrat qe nuk ju interesojne, dhe do t’ju drejtoj drejt opsioneve qe mund ti anashkalonit. Ne fund, vetem JU zgjidhni emrin qe deshironi. Por me mbeshtetjen time, kerkimi i emrave do jete me i frytshem dhe i kenaqshem.

Mos u step qe te kerkosh ndihme, ose thjesht nje shoqerues ne aventuren e gjetjes se emrit per femijen tend. Eshte argetuese!

skill

Vleresime (0 ne total)

10.00
(0)
 • Vleresimi
  0
 • Vleresime
  0
 • Shitjet
  0
 • Koha e dorezimit
  7 day(s)
EKSTRA

Joy

 • Qyteti
  Tiranë
 • Gjuhet

  Anglisht

 • Bio